Patříme ke špičce v okresu ! 29.2.2024

Patříme ke špičce v okresu !

zdroj: Děčínský deník

Deník získal zajímavá data, která prozrazují, z jakých základních škol na Děčínsku zvládají žáci nejlépe přijímací testy na střední školy. Pro řadu rodičů to může být překvapivé zjištění. Údaje jsou z let 2017 až 2023 a týkají se přijímaček z matematiky a českého jazyka na čtyřletá studia.

V první pětici škol z Děčínska, jejichž žáci si nejlépe poradili s přijímacími zkouškami z češtiny a matematiky, jsou podle dat prijimacky.ai a Cermatu výhradně školy z Děčína.

Tady válí v češtině - nejúspěšnější školy na Děčínsku dle výsledků přijímaček (v procentech):

1. Křesťanská ZŠ Nativity, Děčín 58,64
2. ZŠ Komenského nám, Děčín 54,67
3. ZŠ Školní, Děčín 54,26
4. ZŠ Dr. Miroslava Tyrše, Vrchlického, Děčín 54,07
5. ZŠ Kamenická, Děčín 52,71

Tady válí v matice - nejúspěšnější školy na Děčínsku dle výsledků přijímaček (v procentech):

1. Křesťanská ZŠ Nativity, Děčín 44
2. ZŠ Školní, Děčín 40,36
3. ZŠ Komenského náměstí, Děčín 39,69
4. ZŠ Máchovo náměstí, Děčín 36,30
5. ZŠ Dr. Miroslava Tyrše, Vrchlického, Děčín 35,88

Jak a podle čeho jsme vybírali nejlepší školy
Co znamenají čísla u škol? Jde o průměrné procento dobře vyřešených úkolů z matematiky nebo českého jazyka žáky na dané škole v přijímacích testech za posledních pět let. Číslo 50,00 tedy znamená, že žáci vyřešili v průměru polovinu přijímacího testu.
Do výběru jsme zahrnuli všechny školy z daného okresu, které měly minimálně 20 žáků v devátých třídách, kteří dělali přijímací testy.

Zde najdete původní článek Děčínského deníku.