MŠ Weberova

Mateřskou školu Weberova najdete v klidné části města Děčín – Želenice. Jedná se o budovu sídlištního typu se dvěma pavilóny spojenými chodbou. Součástí mateřské školy je rozsáhlá zahrada, kterou využíváme po celý rok, pro její výhodnou polohu a rozmanitý terén. Ten nabízí dětem spoustu příležitostí pro pohybové aktivity. Školní zahrada je i místem, kde se setkáváme, hrajeme si  a organizujeme akce pro děti a rodiče.

Třídy jsou moderně vybaveny tělocvičným náčiním, nábytkem, hračkami, didaktickými pomůckami, přizpůsobené individuálním potřebám dětí.

V současné době do naší školky chodí 66 dětí ve věku od 2,5 do 7 let. Ve třech věkově smíšených třídách jsou vzdělávány i děti se speciálními vzdělávacími potřebami. O děti pečuje 6 kvalifikovaných učitelek, v každé třídě je asistentka pedagoga. Z projektu EU „Společné vzdělávání“ má MŠ školního asistenta.

Naše školka je velkou výstavní síní, která je plná dětských výtvarných prací.

Plánované akce

Priority

Hlavní prioritou naší mateřské školy je podpora dětské zvídavosti, fantazie a touhy po poznání.   K tomu nás dovedly samy děti nejen svou přirozeností, otevřeností a spontánností, ale především svou obrovskou a neskrývanou chutí se vyjadřovat – výtvarně, hudebně i pohybově.

Na tomto základě byl vytvořen ŠVP PV s názvem „Duhové kuličky“.

Dále se prezentujeme a nabízíme:

•  projektové dny,
  •  pohybové aktivity v tělocvičně ZŠ,
  •  logopedickou prevenci – zajišťují 2 proškolení logopedičtí asistenti,
  •  společné akce pro rodiče s dětmi,
  •  vystoupení pro veřejnost,
  •  školní výlety,
  •  nevšední zážitky, překvapivé prožitky… a hřejivé pocity.

Stavíme na pozitivním klimatu celé mateřské školy s trvalým cílem vytvářet bezpečné a přátelské prostředí nejen pro ty, kteří k nám vědomě přichází, ale i pro ty, kteří k nám náhodně zabloudí – „od Andulky po žížalu“… ????

Personál

• Zástupkyně ředitelky pro MŠ: Bc. Miroslava Klofáková
  • Zastupující učitelka: Veronika Bakešová
  • Paní učitelky:

• Glaserová Luďka
  • Bc. Křížková Kristýna
  • AP: Bc. Šimůnková Zuzana

• Bakešová Veronika
  • Bc. Klofáková Mirka
  • AP: Capoušková Štěpánka

• Hana Ernstová
  • Bára Zemanová