Výměnný pobyt Německo (24.11.-25.11.2011)

Dne 24.11.2011 jsme podnikli výměnný pobyt se školou v německé Pirně. V 7:00 jsme vyjíděli od naší školy v Želenicích. Cesta trvala něco málo přes hodinu. Když jsme přejeli česko-německé hranice, jako bychom přijeli do jiného světa. V Německu je mnouho krásných domečků , které obklopují silnici . Cestou jsme míjeli krásný hrad Königstein , který stojí na kopci uprostřed města , jako ostrůvek v moři domků. Když jsme dorazili do školy , bylo 8:15 a naši hostitelé na nás čekali ve třídě. Vše mělo vánoční nádech , ve vzduchu byla jemně cítit skořice a žáci se připravovali na vánoční trhy.

Jakmile jsme měli svého partnera , začali jsme pomáhat balit dárky . Ve 12:00 jsme měli naplánovaný oběd. S žáky německé školy jsme si udělali pizzu. Steav , bývalý žák školy, nasypal na svou pizzu jablka , nedopadlo to moc dobře. Po obědě jsme se nachystali na výlet na drážďanské trhy. Vlakem jsme jeli na hlavní nádraží v Drážďanech. Po krátké prohlídce památek jsme měli hodinový rozchod v chladivé a přelidněném náměstí . Trhy byli velmi předražené. Po náročném odpoledni jsme se vrátili do Pirny a šli do svých výměnných rodin. Maminka Maraike nám udělala výbornou večeři , po které se nám chtělo okamžitě spát.

Druhý den jsme se po snídani vydali autobusem zpět do školy. Ve škole jsme se setkali s ostatními a vydali se na procházku do Pirny. Nakonec jsme se usídlili v městské knihovně. Po procházce jsme šli na oběd , který jsme si opět dělali sami. Tentokrát  nebyly žádné experimenty , a proto to bylo velmi dobré , jako pohlazení našeho mlsného jazýčku . Odpoledne začali vánoční trhy. Bylo to krásné , až na větší trapas týkající se našeho zpěvu koled. Lidé stále přicházeli a střídali se u našeho stánku. Pomalu se chýlil konec a my začali uklízet výzdobu . Moc se mi tam líbilo.

Nikola Mončeková