Vodník Sumčík – V.Tomašičová, 5.A
Vodník Sumčík je mladý a krásný. Má dokonce svou ženu jménem Vodněnka a má i 2 malé vodníky, staršího Oblázka a mladší dceru Rybičku. Vodník Sumčík se obléká podle mořské americké módy stejně jako jeho rodina a kamarádi. Má světle zelený fráček, šátek okolo hlavy tak, jak ho nosí piráti a nakonec plážové žabky. Nejraději cestuje se svou rodinou do jiných rybníků a dokonce byl už i v moři, oceánu a ve vodopádu. Mezi prsty má blány. Má velkou pusinku a krásné bílé zoubky. Středně velké oči. Měří 190 cm.

 

 

Vodník Česíplo – P.Nedbal, 5.A

Můj vodník se jmenuje Česíplo, protože se vyskytuje v oblasti ČESPLO. Je malý a hodně starý.Má červený fráček, zelenou čepičku s pentlemi ,žluté kalhoty ušité od mistra v šití Krtečka a červené botasky značky NIKE. Má velké zoubky a mlsný jazýček.Jeho nejlepší zálibou je krást pytlíky s tabákem do své fajfky vytesané ze smuteční vrby, na které večer sedí a počítá pytlíky s tabákem a dušičky v hrnečcích NESCAFÉ.

Vodník Špindíra - K.Konšalová, 5.A
Můj vodníček se jmenuje Špindíra, protože nosí nové ponožky a fráček,ale jinak je celý potrhaný. Nemá rád extra nové oblečení, jak říká - ,,bazarové je nejlepší ". Je velký asi 50cm. Ve dne spí a v noci řádí. Jako vodník by měl sbírat dušičky,ale on sbírá modely aut, nejraději má Porche. Má dlouhé zelenomodré vlasy a vousy, oči má obrovské a nos malý. Pusu s malými ostnatými zoubky špulí jako štika, tvářičky má buclaté a červeňoučké. Žije ve staré chatrči na dně rybníka Brčálníku. Nejraději má své rybičky: sumce, štiky, kapry a jiné.